En İyi Telefon Uygulamaları

En İyi Telefon Uygulamaları

Akıllı telefonunuzdan verim alabilmeniz için hem iOS hem Android bazlı kullanabileceğiniz en iyi telefon uygulamaları listesi oluşturduk. Listemize olmazsa olmaz popüler uygulamalar dışında keyif alabileceğini düşündüğümüz uygulamalar da mevcut.

En iyi telefon uygulamaları hangileri?

*Telegram

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan telegram, whatapp gibi bir mesajlaşma programı.Telegram’ın farkı isterseniz numaranızı gizleyebiliyor olmanız ve kullanıcıların neredeyse her konuda açtıkları sohbet grupları. Telegram biraz eski mIRC günlerini de hatırlatıyor diyebiliriz.

*Youtube Music

Henüz spotify kadar yaygın olmasa da ülkemizde Youtube Premium alan insan sayısı gittikçe artıyor. YouTube Premium üyeliği ile YouTube videolarını reklamsız izleme, YouTube Music ve Netflix gibi içerik sunan YouTube Originals’a girebiliyorsunuz. YouTube Music uygulamasını aynı Spotify’da olduğu gibi reklamlı bir şekilde ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Uygulama güzel yeni tavsiyeler sunabiliyor. Playlistleri de oldukça başarılı.

*E-Devlet / MHRS / HGS

E-Devlet’in telefon uygulamasıyla birçok işinizi masaüstü bilgisayara gerek kalmadan halledebilirsiniz. MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile devlet hastanelerinden randevu almak mümkün. HGS uygulaması ile hızlı geçiş sistemi üyeliğiniz varsa için çevrimiçi yükleme yapabiliyorsunuz.

*Twitch

Canlı Yayın (Live Streaming) yapılan bir platform olan Twitch’in milyonlarca üyesi var. Özellikle elektronik oyun yayınlarının yapıldığı platform günümüzde çok daha kapsamlı bir hal aldı. Farklı içerik arayanların bir göz atmalarında fayda var.

*İstanbul Kart

Yenilenen uygulama oldukça kullanışlı. Uygulama üzerinden istanbul kartınıza yükleme yapabilmenin dışında, otopark ödemesi, belediye tesislerinde kullanım, QR kod ile temassız ödeme ayrıca istediğiniz istanbul karta ödeme talimatı çıkarabilme gibi özellikler eklendi. Belediyelerin sunduğu ulaşım kartları artık daha kapsamlı hale gelmeye başladılar. Muhakkak bulunduğunuz şehirdeki belediyenin böyle bir uygulaması olup olmadığına bakın.

*Mobiett

Bu uygulama ile hangi duraktan hangi otobüs kalkıyor, yakında hangi durak var, otobüs sefer saatleri, istanbul kart dolum noktaları,havalimanı ulaşımı gibi bilgileri alabilirsiniz. Otobüs duraklarında bulunan QR kodları telefon kameranıza okutunca durağa gelmekte olan otobüslerin tahmini kaç dakikada varacaklarını da belirtiyor çok işe yarar bir özellik.

*InShot

InShot ile videolarını telefon üzerinden kolayca düzenleyebilirsiniz. Fotolar için de farklı filtreler düzenleme imkanları var. Ücretsiz kullanılabiliyor ama bazı özellikler için ücretli versiyonunu almak gerekiyor. Bilgisayarda uğraşmadan ufak tefek foto, video düzenlemeleri için çok ideal bir uygulama.

*Prisma

Prisma detaylı ve hoş filtreler sunan bir foto programı. İsterseniz uygulamanın kamerasıyla veya daha önceden çekmiş olduğunuz fotolarla işe başlayabilirsiniz. Ücretsiz versiyonunda sınırlı sayıda kullanabileceğiniz özellik olsa da kesinlikle göz atmaya değer bir uygulama.

*Bundle

Harika bir uygulama. Açtığınız zaman ilgi duyduğunuz konuları ve haber almak istediğiniz siteleri seçiyorsunuz. Sonrasında Bundle uygulamasını her açtığınızda ilgilendiğiniz kaynaklardan güncel haberleri sizin için listeliyor. Teknoloji, Sanat, Finans gibi ayrı ayrı kategoriler mevcut. Türkçe dışında İngilizce, Almanca ve daha birçok dil için de kullanmanız mümkün. Uygulama ücretsiz. Fakat haberler gösterilirken nereye dokunduğunuza dikkat etmeniz lazım. Arada reklam çıkabiliyor.

*Radyo Kulesi

Internet üzerinden radyo dinleyebilirsiniz. Ücretsiz kullanılabiliyor. Internet radyosu olduğu için ayrıca anten ihtiyacı yok yani kulaklık takmadan kullanabiliyorsunuz.

*Shazam

Dinlediğiniz bir parçanın ne olduğunu bulamıyorsanız Shazam size göre. Uygulamayı açtıktan sonra şarkıyı mikrofona kısa bir süre dinletiyorsunuz ve shazam size çalanın hangi şarkı olduğunu yaklaşık 10-15 saniye içerisinde buluyor.

*Udemy

Popüler bir web sitesi olan Udemy bir online öğrenme portalı olarak hizmet veriyor. Udemy üzerinden satın aldığınız kursları uygulama üzerinden her yerde rahatça takip edebilirsiniz. Kolaylık arıyorsanız uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederiz. Ücretsiz kurslarda var ilginizi çeken kategorilerde arama yapıp bulabilirsiniz.

*Evernote

Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan Evernote ile not tutmanın yanı sıra iş yükünüzü de planlayabilirsiniz.

*Mobil Kaza Tutanağı

Trafik kazası yapmanız durumunda bu uygulama üzerinden sigorta sürecini başlatabilirsiniz. Kullanmak zorunda kalmamanızı dilesek de faydalı ve işe yarar bir uygulama. Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezi tarafından geliştirilmiş.

Sonuç

En iyi telefon uygulamaları yazımızda ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz uygulamaları listedik. Yazımıza en popüler facebook, instagram, whatsapp gibi uygulamaları çok bilindikleri için eklemedik. Yine bilinen uygulamalar dışında özellikle günlük hayatta ihtiyacınız olabilecek ama belki pek de bilinmeyen istanbul kart, MHRS, E-Devlet gibi gibi uygulamaları da listemiz kapsamına aldık. Artık neredeyse her şeyi telefondan halletmek mümkünken mevcut imkanları iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyoruz. Daha detaylı bir liste için Memurlar.net’e de göz atmanızı öneririz.

En iyi telefon uygulamaları listemize eklenmesini istedikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir