Ev Dekorasyon Fikirleri: Kendin Yap!

ev dekorasyon fikirleri kendin yap

Filmlerde gördüğümüz karakterlerin tarzını yansıtan, stil sahibi evleri beğeniriz. Ancak sıra kendi evimizin tarzını yansıtmaya geldiğinde oturup düşünmemiz ve kafa yormamız gerekebilir. Yine de sonuçtan memnun kalmama ihtimali her zaman vardır. Evinizi yuvanız yapmak için hazırladığımız ev dekorasyon fikirleri: kendin yap! yazımızda bir göz atın.

Ev dekorasyon fikirleri

 Duvar Konsepti

Kişisel detaylar evin karakterini oluşturur. Madem göz önünde güzel şeyler bulundurmak psikolojiyi doğrudan etkiler, o zaman neden bunlar sevilen eşyalar, anılar olmasın?

Birikmiş güzel anıların, fotoğrafların, unutulamayan o konser biletinin kutularından çıkma vakti. Her boyuta uygun ürünler bulunabilecek ikea çerçeveleri konsept yaratmada yardımcı olacaktır.

 Koleksiyon yapmayı sevenler vardır. Pul koleksiyonu, kupa koleksiyonu, kitap koleksiyonu gibi. Bunlar duvarlarda sergilenebilir ve evde kişisel bir yaşam müzesi hazırlanabilir.

Aydınlatma

Sıcak ve stil sahibi bir yuvanın olmazsa olmazı doğru, güzel ve yeterli aydınlatmadır. Eğer evin tadilat aşamasında yapılan aydınlatma yeterli değilse bu açığı abajur, lambader veya aplik gibi ek aydınlatma yöntemleri ile kapatmak hem evin havasını değiştirecek hem de ihtiyaca göre uygulandığında yaşam kalitesini de doğrudan etkileyecektir. Ek aydınlatma; ev dekorasyonunda öne çıkarılmak istenen bir alan için de değerlendirilebilir. Bir köşe ya da duvar gibi. Yapılması gereken öncelikle hangi alanlarda ekstra ışığa ihtiyaç duyulduğunu tespit etmek ve aydınlatma türünü seçmektir.

Minimalist bir tarza ne dersiniz?

Yeşil Arkadaşlar

Yeşil bitkiler bulundukları ortamın havasını değiştiren, güzel canlı dostlardır. Çeşitlerine göre kimi bitkiler bulundukları ortamın havasını temizler, kimisi de güzel koku saçarlar. Bitki seçiminde alanın büyüklüğüne ve yine ihtiyaca göre seçim yapılması önemli kriterlerdir. Ev dizayn ederken görüntü kadar kullanılabilirlik de çok önemlidir. Seçilen bu güzel bitkiler için evde yapılabilecek saksılar da evin hem havasını değiştirecek hem de tasarruf etmeyi sağlayacaktır.

Ev dekorasyon fikirleri listemizin köşetaşı DIY Dekorasyon

DIY İngilizce “Do It Yourself” cümlesinin kısaltılmışıdır. Kendin yap anlamında kullanılır. Kendi yaratıcılığınızı konuşturacağınız işe yarar ev ürünleri yapmak, dışarıdan alınan fabrikasyon ürünlerin yerine evde daha sanatsal bir ortam yaratılmasını sağlar. İşte evde yapılabilecek bazı DIY fikirler

*Punch nakışı

*Yağlıboya

*Kil ürünleri

*Makrome

*Ahşap sandık mobilyaları

*Kova kutularından saksı yapımı

Sonuç

Ev dekorasyon fikirleri kendin yap yazımızla size ev dekorasyonu nasıl yapılır, küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır gibi konularda yardımcı olmaya çalıştık. Eklemek istediklerinizi yorumlara yazabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ev dekorasyon fikirleri için özellikle bol görseli Pinterest üzerinden bulmanız mümkün.

Ev Dekorasyon Fikirleri: Kendin Yap!” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir