Ucuz Seyahat Edilecek Ülkeler

Ucuz Seyahat Edilecek Ülkeler

Özellikle salgınla boğuştuğumuz şu günlerde iyice bunaldınız ve siz de çoğu insan gibi siz de ucuz seyahat edilecek ülkeler arayışındasınız. O zaman doğru yerdesiniz sizler için güzel bir liste hazırlayıp işin olurunu inceledik.

Ucuz Seyahat Edilecek Ülkeler
Ucuz Seyahat Edilecek Ülkeler

Gürcistan

Komşu Gürcistan’a ziyaret oldukça kolay, mesafeden ötürü uçak biletleri çok pahalı değil. Ekonomi olarak Türkiye’ye benziyor. Doğu Karadeniz turu yaptıktan sonra belki birkaç günlüğüne Gürcistan’a geçmeyi düşünebilirsiniz. Para birimi Lari bize göre şu an biraz daha iyi konumda olsa da ucuz seyahat edilebilecek ülkeler listemizde yer almaya değer.

Rusya

An itibariyle bir ruble yaklaşık 10 kuruş yapıyor fakat Rusya’da genel olarak basit bir market alışverişi için bile binlerce Ruble ödemeniz gerekiyor. Vize sıkıntısı olmaması ve yakınlığı dolayısıyla Rusya’ya listemize dahil ettik. Özellikle Moskova ve St. Petersburg görülmeye değer.

Sırbistan

Günümüzde bize vize uygulaması olmayan Sırbistan Avrupa’yı ekonomik fiyatlarla yaşamak isteyenlerin tercihi. Tarihi dokusu, gece hayatı ve uygun fiyatları ile Sırbistan da listemizde. Vize uygulamasının yakın zamanda değişerek Schengen’e dahil olmaları bekleniyor. Sırbistan’ı ziyaret etmek isteyenlere ellerini çabuk tutmalarını öneririz.

Kıbrıs

Yavru vatan ucuz seyahat edilecek ülkeler listesinde her zaman yer buluyor. Bunun en önemli sebebi ucuza uçuş bulmanın nispeten kolay olması. Özellikle otel tatilini seviyorsanız erken rezervasyon yaparak fiyatı daha da düşürmek mümkün. Ayrıca iklimden ötürü Ekim hatta Kasım ayında bile denize girmek mümkün.

Ukrayna

Ukrayna ve Türkiye’nin gelişen ilişkileri son dönemde turizm alanında da iyice gelişti. Vize gerekliliği olmayan Ukrayna ekonomik olarak bizimle neredeyse denk sayılır. Uçuş masrafı dışında Türkiye’de tatil yapıyor gibi bir maliyet olacaktır. Yemek-İçmek çok pahalı değil.

Malta

Malta genellikle ülkemizde dil okulları için tercih edilse de gezip görmek için de mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Size çok büyük bir ekonomik yük olmayacaktır. Tarihle ilgililere özellikle ülkemizle oaln tarihi geçmişi ilginç gelecektir. Bunun dışında çok güzel plajlar ve hareketli bir gece hayatı mevcut.

Tayland

Uçak biletlerinin çok pahalı olması dışında bir kere vardıktan sonra Tayland oldukça ucuz bir ülke. Biletleri taksitlendirebileceğimizi göz önünde bulundurursak Tayland da bu listede yer alması gereken bir yer. Eğlence, yeme-içme gibi konular oldukça ekonomik. Türkiye’den Tayland’a her sene daha fazla ziyaretçi gidiyor.

Romanya

Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Romanya aynı zamanda oldukça ekonomik. Tam olarak sessiz sakin bir tatil isteyenlere göre. Türkiye’de popülerliği ilerleyen zamanlarda artacak gibi duruyor.

Bosna Hersek

Özellikle tarihi dokusu ile öne çıkan Bosna Hersek doğal güzellikleri ile de büyülüyor. Bosna Hersek ülkenin Türkiye ile ortak tarihini görmek isteyenlerin öncelikli tercihi olacaktır. Bizim yemeklerimize oldukça yakın bir mutfakları var. Çoğu yemeklerini ülkemizde balkan yemekleri sunan lokantalarda bulmak mümkün.

Sonuç

Ucuz Seyahat Edilecek Ülkeler listemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Eklemek istedikleriniz için bizimle iletişime geçebilir veya yorumlarda yazabilirsiniz.

Ekonomik seyahat tavsiyeleri için Jolly Tur’da yayınlanan şu tavsiyelere göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir